Z celkové kapacity 1100 zálivů pro automobily tak bude Hradci patřit takřka polovina. Z toho 250 míst je určeno pro rezidenty z okolí nákupního centra. Dalších 200 stání pak využijí ti, kteří tu budou chtít nechat auto přes noc (od 20 do 7.30 hodin). A to zdarma. Zdarma budou i první čtyři hodiny parkování. Po překročení této doby bude stání zpoplatněno 30 korunami za hodinu. V polovině týdne se na tom dohodli  zástupci HB Reavis a hradecká radnice.

„Kromě toho jsme došli k dohodě, že zdarma bude i parkování o víkendu a svátcích," řekl Deníku ředitel developerské společnosti Petr Herman s tím, že jednání byla tvrdá, ale korektní. To potvrdil i náměstek primátora Jindřich Vedlich.

„Dohoda je pro město výhodná. Původní závazek HB Reavis byl 415 míst. Teď jich máme 450," dodal.

Na otevření Auparku čekalo několik desítek nedočkavců
Hradec Králové - Jako před americkým supermarketem během slev to vypadalo včera před devátou hodinou dopoledne u obchodního centra Aupark, které se právě poprvé otevíralo veřejnosti. Nedočkaví návštěvníci nervózně přešlapovali před vchodem a netrpělivě čekali na chvíli, kdy se brány obchoďáku otevřou. Mohutný dav se pak okamžitě nahrnul dovnitř. Desítky lidí nalákaly zaváděcí slevové akce a výhodné nabídky.