Hlavním cílem je oslovit mladé lidi a informovat veřejnost o terénní práci zařízení Klídek.

Na Ulrichovo náměstí přivezou pořadatelé sololitové desky, na které budou tvořit jak profesionálové, tak každý, kdo si chce graffiti vyzkoušet. Informovat o terénní práci nízkoprahového klubu není jediným cílem akce.

„Jsme přesvědčeni, že graffiti na legální ploše je zajímavým uměním. A to chceme lidem ukázat. Dále chceme mladé informovat o rizicích a důsledcích nelegálního graffiti," uvedla sociální pracovnice Klídku a koordinátorka akce Pavla Nováková. Sedmý ročník má i další poslání. „Tvorbu graffiti doplní DJové, kapely, exhibice a s obchodem Snowbear si každý může vytvořit bubliny a zažonglovat," zve na bohatý program koordinátorka.

Návštěvníky jistě zaujme poutavý komiks klienta  Klídku  Dušana Jurdáka. „Je to můj první komiks a jsem rád za možnost, že příběh nebojácné bojovnice, která si stojí za svou pravdou a nebojí se žádného nepřítele, uvidí mnoho lidí," sdělil sedmnáctiletý Dušan.

A co se stane s velkými obrazy po skončení akce? „Graffiti neodvezeme do sběrného dvora k likvidaci. Opět plánujeme uspořádat putovní výstavu v jedné z místních škol," doplnila  Nováková.

Více informací na www.prostorpro.cz nebo www.facebook.com/prostorpro.