Spolu s ním postoupilo do finálového kola, které se uskuteční 11. března v pardubickém Tenis Klubu, dalších sedm soutěžících.

Výčepní a barmani, mezi nimiž bylo i šest žen, museli prokázat znalosti z teorie o výrobě a historii piva Gambrinus, ale i praktickou péči o pivní sklo a různé techniky čepování.

„Jako výčepní pracuji sice už jedenáct let, pořád je ale co zlepšovat. Díky všem zásadám a skvělým radám, které se v soutěži dovídám, dovedu lépe reagovat na dotazy svých hostů. A pokud hosté ocení skvěle načepované pivo, je to pro mě zadostiučinění, že moje práce má smysl," komentoval přínos soutěže Petr Šaněk.

O titul Gambrinus Mistr výčepní 2013 se v březnovém finále v teoretických i praktických disciplínách utkají také v prvním kole druhý Milan Halíř z hradecké restaurace Pod Strání, třetí David Tryzubský z restaurace Na sídlišti v Lysé nad Labem. Finále neuniklo ani Danielu Bartákovi z restaurace Na staré poště v Městci Králové, Radovanu Ryšávkovi z hradecké restaurace Pod Strání, Evženu Černému z hradecké restaurace U kocoura a Janu Čuříkovi z restaurace U nádraží v Křinci.   (bn)