Dopravní řešení krajské metropole je podle mnohých řidičů i odborníků přehledné. Najdou se však křižovatky, které svádí šoféry i k jízdě na červenou, a dost je také dalších nebezpečných míst. Jedním z nich je křižovatka u hradeckého McDonaldu.

„I když se jedná o křižovatku se semafory, tak si s tím moc řidičů hlavu neláme a jezdí tam na červenou," říká instruktor autoškoly Jaromír Popelka.

Křižovatek, které řidiče matou, je však více. „Špatně se vyjíždí třeba od Lidlu na Slezském Předměstí. Není tam moc dobře vidět a řidiči zde zásadně nedávají přednost zprava. Nepřehledná je křižovatka u Novákových garáží, což si moc řidičů ale neuvědomuje. Naštěstí tam moc k nehodám nedochází," popisuje své zkušenosti instruktor.

V počtu dopravních nehod za letošní rok ale rozhodně vedou dvě místa - jedním je kruhový objezd v Plotišti u ČKD a druhým most přes Labe u soutoku. Zde se jen do konce letošního listopadu stalo 19 dopravních nehod.

„V tomto počtu však nejsou zahrnuty dopravní nehody zpracované na záznam o dopravní nehodě a nehody, které byly ohlášeny pojišťovnám přímo jejich účastníky," uvádí tisková mluvčí policie Iva Kormošová. S počtem 15 dopravních nehod za jedenáct měsíců na třetí příčce nehodovosti stojí křižovatka Brněnská.

Nejrizikovější místo na silnicích v Hradci?

Brněnská 15
Plotiště ČKD 19
Soutok Labe a Orlice 5
U OBI 5
Vančurovo náměstí 10
Most přes Labe soutok 19
Tesla 9
Anička 1
Balkán 3
Lipky 1
Buzulucká 2
Mileta 4
Futurum 13
Bláhovka 5
Dvořákovka 5

Podle instruktora autoškoly Jaromíra Popelky je nebezpečná i další křižovatka - Buzulucká směrem od Kaufandu. „Hodně lidí tu spěchá, řítí se na nadjezd a jezdí na červenou. Přejíždí tam trolejbusy a je to nebezpečné. Nebylo by špatné, kdyby tam byl nějaký časový měřič, který ukazuje, jak dlouho bude ještě zelená," myslí si instruktor. Letos na této křižovatce policie šetřila dvě nehody. Jak však zmínila policejní mluvčí Kormošová - statistika obsahuje jen ty nehody, které šetřila policie. Ve skutečnosti se jich mohlo stát až třikrát více.

Nejvíce lehkých zraněných - tři - si vyžádaly křižovatky u OBI, na Vančurově náměstí, Tesla a křižovatka u Futura. Na křižovatce u OBI pak při nehodě došlo i k jednomu těžkému zranění.