Seriál S Deníkem ušetříte

Pokud si ale při balení vánočních dárků nejste jisti „v kramflecích”, nemusíte to vůbec sami doma zkoušet. V některých hyper a supermarketech, ale také dalších obchodech již nabízejí takové služby zákazníkům, že jim nakoupené zboží zabalí. „Pokud u nás někdo koupí dárek a chce ho hezky zabalit, uděláme to zadarmo,” řekli nám například v drogerii DM v hradeckém Atriu.

V některých obchodních domech také nabízejí vánoční papír a o balení se již musíte postarat - tedy když máte šikovnější ruce a trochu představivosti.

Jak jsme zjistili, není žádný problém najít v papírnictví nebo v internetových obchodech pestrou nabídku balicího papíru, nejrůznějších stužek, hvězdiček či mašliček. Jen při výběru byste měli sledovat nejen ceny, ale také množství. V jednom z obchodů si totiž známá objednala dárkové mašle za 189 korun, ale nevšimla si, že jich je rovná stovka.

Hlavní základ: z dárkového papíru si vyberete, jen záleží na možnostech vaší peněženky. Například dárkový papír (šířka 70 centimetrů a délka 200 centimetrů) pořídíte za 13,20 koruny nebo vánoční (70 krát 100 cm) za 5,22 koruny, ale také dárkový papír PAVMEX (70 krát 100 cm) za 222 korun.