Novou festivalovou sezonu odstartoval v sobotu večer Zimní Rock for People v Hradci Králové.
Slušně zaplněný sál kulturního domu Střelnice si mohl vychutnat pět předních českých kapel. Největšími hvězdami přehlídky byly Vypsaná fixa, která měla zřejmě největší aplaus, a Chinaski.

Kapela, kterou vloni postihla tragédie v podobě úmrtí bubeníka Pavla Grohmana, v Hradci představila jeho nástupce. Stal se jím syn manažerky Ota Petřina, známý jako rapper Marpo.

„Je to reprezentant v thajském boxu a má hroznou ránu. Musím říct, že na začátku jsem byl skeptický, ale je zkoušku od zkoušky lepší. Na koncertech za sebou cítím velkou jistotu. Mám z toho radost,“ řekl zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný.

Na přelomu roku skupina posbírala několik ocenění a v pondělí startuje Autopohádky Tour. „Budeme hrát v kostýmech a s kulisami pohádku O Plivníkovi. Je to o tom, že když si nemyjete auto, tak se vám tam usadí skřítek a zlobí a zlobí. Během toho zahrajeme i pohádkové písničky. Po přestávce bude akustický koncert složený z našich písniček, které moc nehrajeme,“ dodal zpěvák.

Návštěvníci koncertu se mimo jiné dozvěděli jména prvních zahraničních hvězd, které se od 4. do 6. července objeví na Rock for People ve Festivalparku na letišti.

„Zatím největší hvězdou jsou Placebo, kteří by měli představit úplně novou desku. K patnáctým narozeninám festivalu jsme sobě i lidem nadělili kapelu SKA–P,“ řekl Michal Thomes ze společnosti Ameba Production.
Mezi další potvrzené účinkující patří americký hudebně vizuální cirkus Gogol Bordello, Bloc Party, Freestylers, Ignite, pankáči The Bouncing Souls nebo skate–punkové legendy Mucky Pup.
„Cílem je přilákat aspoň osmadvacet tisíc návštěvníků,“ uvedl dramaturg hradeckého festivalu Petr Fořt.