Deník na návštěvěZdroj: Deník„Moc by nám pomohlo, kdyby se udělala odbočka z Třebše na Hradubickou, o které se už několik let hovoří. Lidé, kteří by jeli z Hradce do Prahy nebo do Pardubic, by pak vůbec přes naší obec nemuseli jezdit. Za hradeckou čistírnou odpadních vod by zahnuli doprava, přejeli by Labe přes nový most a u Březhradu by najeli na Hradubickou,“ vysvětluje Horák.

V takovém případě by podle něj ani nebylo nutné rozšiřovat stávají silnici do Vysoké, která kvůli velkému provozu cyklistů dlouhé roky patřila mezi nejnebezpečnější dopravní úseky na Hradecku. Situaci před dvěma lety zlepšilo otevření nové cyklostezky mezi Hradcem Králové a Vysokou nad Labem. Přesto se podle starosty najdou i dnes hazardéři, kteří dávají přednost jízdě po úzké silnici.

„Znám jednoho místního, který si každé ráno vezme vestu, nasedne na kolo a jede tam kvůli tomu, že to tak má do práce o dva kilometry kratší,“ kroutí hlavou Jiří Horák. Ten věří, že do tří let budou moct cyklisté využít připravovanou cyklsotezku i v opačném směru, po které z Vysoké bezpečně dojedou až do Pardubic.

Komentář Tomáše Kulhánka
KOMENTÁŘ: Očkování vázne, ale komu za to vynadat?

Celý rozhovor s dlouholetým starostou Vysoké nad Labem o životě v obci, vizích do budoucna nebo problémech s MHD, najdete v sobotu na webu www.hradecky.denik.cz.