Například do Černého Dolu z Janských Lázní se lidé nedostanou. Musí jet po objízdné trase přes Rudník. Důvodem se stala výstavba mostu pro lyžaře pod Černou horou.

Bez omezení naopak zůstává příjezd k dolní stanici lanovky po silnici od Svobody nad Úpou. Dál se řidiči nedostanou, a to zřejmě až do pátku 29. srpna.

Další omezení vyhlásili správci Krkonošského národního parku. V horách je od včerejška po následující tři týdny uzavřena pro pěší a cykloturisty cesta Terex–Janouškova. Nejbližší trasa je Harrachova cesta, která vede podél řeky Mumlavy. „Uzavírka začíná na křížení řeky Kamenice s cestou Terex-Janouškova nad Harrachovem, pojmenována je také jako Lyžařská magistrála. Končí na Krakonošově snídani.

Na červeně značené cestě z Krakonošovy snídaně na Voseckou boudu budou turisté omezeni při průchodu přibližně na tři sta metrech a to pouze ke konci termínu uzávěry. „Důvodem jsou prováděné opravy na cestě, zvláště provádění asfaltového nátěru. Zhotovitelé stavby sice počítají se skončením prací k 15. září, ale v případě nepříznivého počasí se bude uzavírka muset o několik dní prodloužit vzhledem k vysychání asfaltu,“ vysvatlikla mluvčí Správy Krkonošského národního parku Alena Drahná.

„Tento druh oprav musíme z technologických důvodů provádět v létě. Jsme si vědomi omezení, především cyklistů. Ale dojde k výraznému zlepšení sjízdnosti silnice a bezpečnosti při dalším používání této cesty v dalších turistických sezonách,“ dodala Drahná. (jm)