Co to pro ni znamená? Holčička má v podstatě znemožněný běžný pohyb a je odkázaná na vozíček. Po každé, a to i drobné fyzické námaze, je hned velmi unavená. Má třes v ručičkách. Neobejde se bez speciálních pomůcek a rehabilitací.

Péče o Michalku je náročná zejména finančně. I proto o se víkendu uskutečnil charitativní koncert v Nechanicích nazvaný Melodie pro Michalku.

„Potěšila nás vysoká účast návštěvníků, i přítomnost rodiny Zahradníkových, která na koncert zavítala," neskrývá nadšení Hana Jarošová z Mateřského centra v Nechanicích, které akci pořádalo.

„Vybralo se neuvěřitelných 52 963 korun," dodává Hana Jarošová. Výtěžek je určený na léčbu, konkrétně na rehabilitační pobyt.

„Chtěli bychom poděkovat všem návštěvníkům a lidem, co přišli Michalku pozdravit a podpořit," nezastírají své dojetí Michalčiny rodiče.

„Moc to pro nás znamená a dává sílu bojovat i ve chvílích, kdy síla dochází. Velmi si toho vážíme a naplňuje nás to optimismem," dodávají svorně manželé Zahrádkovi.

Kdo chce, může rodině pomoci i nyní. Například podpořit sbírku Víčko k víčku pro Mišičku, při níž se vybírají uzávěry od pet lahví. Za jedno kilo získá rodina šest korun.

Kam víčka nosit? Sběrná místa, i další informace o Míše, najdete na internetových stránkách michalka-dmo.webnode.cz.

„Od léta se podařilo vybrat už osm tun víček," říká Pavel Zahradník, Michalčin tatínek.

„Předčilo to naše očekávání, vůbec jsme takovou podporu nečekali," znovu děkují rodiče.

Ty nyní šetří na nový vozíček. „Chtěl bych ji dostat jednou alespoň na berličky, to bych byl šťastný," přiznává se ke svému největšímu přání Pavel Zahradník.

Podle něj, i když to prý nechce zakřiknout, dělá Michalka velké pokroky. Je pevnější, i třes se zlepšuje. Stále však nemůže sama jíst, obléknout se, ani třeba psát.

Veronika Skřivanová