Nicméně podle slov náměstka primátora Jindřicha Vedlicha už se blýská na lepší časy. Na jaře by totiž město rádo vypsalo soutěž na investora, který by měl dům postavit a pak i provozovat. „V záměru nám dlouho bránil fakt, že jsme nevlastnili pozemky, na kterých se měl dům postavit," vysvětluje.

Nakonec se město rozhodlo dům trochu poposunout a postavit ho na pozemcích, které už jsou v jeho vlastnictví.

„Trochu jsme v plánech uhnuli rameno jedné křižovatky. Plánuje se řešení dopravní situace v tamní oblasti v souvislosti s křižovatkou Mileta, systém musí vyhovovat nemocnici i dopravě do kampusu Univerzity Karlovy, který se tam staví," pokračuje náměstek.

Parkovacího domu se už nemůže dočkat také vedení nemocnice i personál. „Do práce musím přijet do sedmi hodin, pak už je skoro nemožné zaparkovat," popisuje neurochirurg Michael Bartoš.

„Je to už opravdu neúnosné, třeba moje návštěvy mají i patnáct minut zpoždění jen proto, že hledají místo na parkování. Navíc pacienti k nám jezdí i z širšího okolí, tak by měli mít kde zaparkovat," potvrzuje Roman Prymula, ředitel nemocnice.

Ten kvůli pozemkům původně určeným pro parkovací dům absolvoval řadu jednání s jejich vlastníky – ministerstvem financí a zdravotnictví. „Přestože na nich dům pravděpodobně stát nakonec nebude, odkoupíme je, protože je budeme potřebovat při stavbách nejrůznějších dopravních napojení," dodal ředitel.

Město už se před rokem pokoušelo pozemek se záměrem výstavby parkovacího domu prodat, ale nakonec nabídku stáhlo. „Přihlásil se jen jeden zájemce a ten nesplňoval naše představy," vysvětlil náměstek Vedlich. Parkovací dům bude mimo zónu, kterou spravuje ISP, nový investor si dům bude provozovat sám.