Téměř dvě stě milionů korun stála oprava pavilonu, kde byla včera slavnostně otevřena Neurologická klinika Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Nový pavilon bude dnes poprvé otevřen také pro veřejnost. Neurologická klinika svým pacientům nabízí ambulantní poradny, denní stacionář s 16 lůžky a lůžkovou část s kapacitou 60 míst. „Pokoje jsou maximálně třípokojové a každý má vlastní sociální zařízení. Ve stejné úrovni jako je první patro se nachází také koridor spojující neurologickou kliniku s hlavními interními, chirurgickými pavilony a s budovou akutního příjmu. Ve druhém patře se pak nachází dětské oddělení s patnácti lůžky. Všechny pokoje jsme se snažili vybavit tak, aby působily moderně a hlavně pohodlně,“ uvedl přednosta neurologické kliniky Radomír Taláb.

Mimo prostory fakultní nemocnice tak už zůstává pouze rehabilitace. „Rehabilitace je sice mimo areál, ale uděláme všechno pro to, abychom ji přesunuli také sem. Všechno záleží na mnoha faktorech, ale myslím, že za pár let bude klinika kompletně v jednom areálu,“ řekl Deníku ředitel nemocnice Roman Prymula.

Další stavbou v areálu nemocnice je objekt Ústavu soudního lékařství, na který naváže oprava Fingerlandova ústavu patologie. Stavba za zhruba 380 milionů korun by měla být dokončena do poloviny příštího roku. Slavnostního otevření nového oddělení se včera také zúčastnil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.