„Na základě znaleckého posudku ze soudního lékařství bylo zjištěno, že nedošlo k trestnému činu,“ vysvětlila policejní tisková mluvčí Anna Pešavová.

Fakultní nemocnice nyní ale čelí dalšímu trestnímu oznámení. Božena Bubeníčková si myslí, že lékaři urologické kliniky loni v září chybovali při léčbě jejího 75letého manžela. Tehdy mu byl rázovou vlnou, zařízením LERV, odstraněn ledvinový kámen. V moči mu bylo zjištěno větší množství bakterie klebsiella. Pacient měl pak prý vážné potíže ohrožující život.

Ředitel nemocnice Leoš Heger nařčení odmítá. „Jsme přesvědčeni, že k žádnému pochybení nedošlo. K případu se nebudu dál vyjadřovat,“ řekl. Podle urologických odborníků infekce klebsiellou není výjimečná, ale odstranění této bakterie je zdlouhavé.

 

 

NAPSALI JSME…

 

 

 

Záhadná smrt pacientky: Mlží saniťák nebo doktor?
23.8.2007 10:43
HRADEC KRÁLOVÉ - Vyšetření v královéhradecké fakultní nemocnici nepřežila 56letá žena. Úmrtí šetří policie, špitál pochybení odmítá.

Zoufalost a vztek zmítá rodinou Stanislavy Nenadálové z Vysocké ulice. Její 56letou matku Vladislavu přivezla sanitka z pravidelného vyšetření na I. interní klinice fakultní nemocnice v bezvědomí.


„Byla zhroucená, oči v sloup, na nic nereagovala a dýchala jen povrchně. Řidič sanitky tvrdil, že už takhle maminku převzal. Prý se divil a ptal lékaře, jestli ji má v tomhle stavu odvézt. Bylo mu řečeno, že ano,“ uvedla 31letá žena.

Po šokujícím zážitku matku ihned nechala převézt zpět, ale na záchranu už bylo pozdě. Do půl hodiny zemřela.


Do nemocnice jezdila Vladislava Nenadálová zhruba čtyřikrát do roka údajně na uvolnění žlučovodu, na který jí tlačil nádor.

Lékař, který matku propustil, tvrdí, že žena byla v době odjezdu v pořádku. Za doktora se postavilo i vedení fakultní nemocnice.

Ředitel zařízení Leoš Heger v prohlášení tisku uvedl, že pacientka byla k transportu domů předána po vyšetření velmi zkušeným lékařem. „Vyšetření je řádně zdokumentováno a nenasvědčovalo žádnému dramatickému zvratu těžkého, ale stabilizovaného stavu pacientky. Proč došlo k úmrtí a zda bylo možné ho předvídat při propouštění z nemocnice, musí posoudit nezávislí experti,“ uvedl doktor Heger.

Záhadnou smrt pacientky začala vyšetřovat i policie. Trestní oznámení na neznámého pachatele podala Stanislava Nenadálová.
„Případ šetříme pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Pokud se podaří prokázat vina, hrozí pachateli až pět let vězení. Už byla provedena pitva, výsledky budou za měsíc,“ uvedla mluvčí policie Anna Pešavová.

 

(raš, jk)