„Na valné hromadě ředitel své manažerské pochybení přiznal a s navrhovaným řešením vyjádřil souhlas,“ uvedl Martínek. Němeček podle vedení kraje, který je zřizovatelem nemocnic, pochybil při nájemních a podnájemních smlouvách za 15 milionů korun, což mělo ohrozit hospodaření nemocnice.

Sám Němeček ale o svém postoji mluví úplně jinak. „Na valné hromadě jsem řekl, že neprodloužení mé manažerské smlouvy od 30. června respektuji, je to v kompetenci valné hromaděy. Podle mého svědomí jsem ale neudělal nic, co by nemocnici poškodilo, ačkoliv to tak může vypadat. Ano, jednu smlouvu jsem dodal se zpožděním,“ řekl Němeček.

Ten podle kraje do termínu nedoložil převod některých nájemních a podnájemních smluv souvisejících s převodem nemocnice na akciovou společnost.
Svá slova zopakoval Němeček v odpovědi na otázku, zda se mu nezdá, že toto „pochybení“ bylo jen záminkou pro jeho zamýšlené odvolání z funkce ředitele nemocnice: „Odvolání je plné právo zřizovatele.“

Hejtman Martínek se důvody Němečkova odvolání snažil včera vysvětlit zaměstnancům nemocnice. Tři stovky z nich ředitele podpořily peticí. Němeček chce v nemocnici zůstat, třeba i jako řadový lékař.