Byla to poklona za celou sezonu a nakonec také za velký obrat v nedělním zápase.

Ač Hradec prohrával, otočil výsledek na 5:1 a srovnal stav série na 2:2. Zlínu tak schnitzel, tedy řízek, chutnal jen v sobotu, kdy pro sebe první souboj víkendu rozhodl brankou v prodloužení.

V neděli se slavilo, tribunami obíhaly mexické vlny, ale bylo tady jedno ALE.

Vedle sobotní prohry zklamala čísla návštěvnosti. Ani jednou nebylo vyprodáno, 
v sobotu přišlo necelých pět tisíc lidí, na druhý souboj 5048 diváků. „Ale my jsme to cítili, jako kdyby byla plná hala. Fanoušci byli naším motorem, nohy nám šly hlavně, když to 
v hledišti vřelo," popisoval zadák Peter Frühauf.

Ač nebylo hlediště našlapané, což se mimochodem povedlo jen při dvou derby s Pardubicemi, hokej stál za podívání se. Obraty ve skóre, tempo na krev, plno bitek, strkanic, rozepří mezi hráči.

Centrem nevole hradeckých tribun byl už tradičně kapitán Zlína a někdejší skvělý reprezentant Petr Čajánek. Jeho vznětlivá povaha, obliba debat s rozhodčími, to vše fanoušky (samozřejmě soupeře) dráždí. A dávají mu to najevo.

Nebo mrňavý štírek Zdeněk Okál, bojovník se vzezřením teroristy z organizace Al Kaida. Jeho černý plnovous svítil zpod helmy a do soubojů se vrhal s vervou sebevražedného atentátníka.

Bylo to prostě na ostří nože – vždyť jde o hodně. „Tak se hraje, jsme vyrovnaná mužstva, hrajeme podobným stylem a z toho pramení šarvátky," hodnotil napětí obránce Frühauf. „Nebereme to tak, že by hrál soupeř zákeřně. Je to play off a my se s tím musíme srovnat," doplnil.

Další zápas série se hraje ve středu ve Zlíně, do Hradce Králové se čtvrtfinále vrátí v pátek.