Informaci o místě konání akce v pondělí Deníku poskytl jeden z policistů, který se extremismem na východě Čech zabývá. Samo vedení Dělnické strany tyto podrobnosti utajovalo.

Na programu a organizaci hudebně–politického odpoledne Den svobody, jak sami extremisté své setkání nazvali, se budou podle odborníka na extremismus Ondřeje Cakla podílet lidé a kapely z neonacistické scény. „Očekáváme účast tří až čtyř set lidí,“ uvedl předseda Dělnické strany Tomáš Vandas.

Uskupení v pondělí na svém webu zveřejnilo lídry kandidátek do krajských voleb. Do čela listiny za Královéhradecký kraj byl zvolen 52letý Antonín Grund z Rokytnice v Orlických horách, který za Dělnickou stranu sedí v zastupitelstvu měs­ta. ů
Pokud by za město kandidovalo víc lidí, byla by to ostuda. On má poměrně zvláštní názory, ale my neřešíme celorepublikové problémy, jen ty naše místní,“ řekl starosta Rokytnice Petr Hudousek. Vedoucí osobností Pardubického kraje je Martina Pecinová.

Sobotní sraz a krajské volby však nejsou jedinou metou, které by chtěli extremisté dosáhnout. „Připravujeme se také na volby do parlamentu v roce 2010,“ řekl Vandas.