„Naši právníci zkoumají, jakými způsoby lze smlouvu pana Bárty s pronajímatelem kina, Hradeckou kulturní a vzdělávací společností, vypovědět. Podle jiného právnického rozboru bychom akci mohli zrušit v případě, že půjde o veřejné shromáždění a ne hudební festival pro pozvané, jak bylo pronajímateli ohlášeno,“ uvedl mluvčí hradeckého magistrátu Václav Svoboda. Veřejné shromáždění by muselo být úředníkům města ohlášeno 5 dní před jeho konáním. Hradečtí takové oznámení nepřijali.

Na webových stránkách sobotního setkání Dělnická strana v pátek informovala, že na místě bude z důvodu případných komplikací ze strany policie přítomen právník. Podle odborníka na extremismus Ondřeje Cakla by právním zástupcem mohl být Kolja Kubíček, nebo Klára Slámová, která se zúčastnila neonacistického koncertu v Ochozi u Brna na začátku srpna. Slámová je známá obhajobojou Jiřího Kájinka, či Johna Pacovského, který v Českých Budějovicích spolu se svým otcem zabil tři lidi.

Organizátor akce, Dělnická strana, nazvala sobotní setkání kulturně-politickým odpolednem Den svobody. Místo jeho konání tajila. Podle předsedy strany Tomáše Vandase by se jej měly zúčastnit tři až čtyři stovky lidí. Sraz účastníků by měl proběhnout na hradeckém nádraží od 12.30 hodin.

Odborníci na českou extremistickou scénu tvrdí, že politický mítink Dělnické strany je je pro sobotní akci pouze zástěrkou a ve skutenosti stojí za její organizací Národní odpor, jehož členové se v mnohých krajích stali lídry kandidátních listin do krajských voleb.