Dvacet milionů korun. Tolik peněz mají letos technické služby z rozpočtu města na opravy vozovek, chodníků, cyklostezek a podobně. To je zhruba polovina loňské sumy. Podnik přesto plánuje několik větších oprav.


V Nerudově ulici bude i cyklostezka

Za jeden milion korun například opraví část Nerudovy ulice v úseku mezi II. silničním okruhem a Mánesovou ulicí. Půjde především o nové povrchy chodníků po obou stranách vozovky, které pokryje žulová mozaika. Na jedné straně navíc vznikne barevně odlišená cyklostezka zhotovená z červené živice.

„Práce budou zahájeny v dubnu a skončit mají do závěru června,“ seznámil Deník s harmonogramem vedoucí správy místních komunikací Technických služeb Hradec Králové Martin Komárek.

Nerudovu ulici firma postupně opravuje už několik let; například vloni se nových povrchů dočkal úsek mezi Mánesovou a Ambrožovou ulicí.


Nový chodník také pod Kozinkou

Proměnou projde i ulice Jiřího Purkyně ve Farářství, kde radnice chystá její rekonstrukci. Technické služby tady v návaznosti na tuto investici zhotoví nový chodník.

„Náklady odhadujeme na 900 tisíc korun,“ uvedl Tomáš Pospíšil z technických služeb. Dodal, že na chodníky přijde řada až po rekonstrukci rozvodů tepla a povrchu vozovky, tedy pravděpodobně ve druhé polovině roku.

Pokračovat budou i opravy chodníků na Pouchově, na Moravském Předměstí, v Orlické Kotlině, v Plačicích nebo na Slezském Předměstí, kde se plánuje položení nově betonové dlažby v části třídy SNP poblíž hotelu Alessandria a v nedaleké Myslivečkově ulici.

Nový chodník z žulové mozaiky vznikne v létě rovněž v ulici ČSA pod obnovovaným schodištěm Kozinka vedle pivovaru. Práce na položení dlažby, které přijdou asi na 800 tisíc korun, budou zahájeny zřejmě v červnu.

Technické služby na letošní rok plánují i dokončení opravy Malšovického mostu přes řeku Orlici u staré nemocnice, kde vloni na podzim utratily za počáteční práce 500 tisíc korun. Další téměř dva miliony dají do letošního završení opravy, kdy na mostě zacelí trhliny a stavbu opatří nátěrem.