Strážníci hradecké městské policie v posledních dnech odchytávali dvě mláďata poštolky, zakrslého králíka, netopýra a několik zatoulaných psů.

Jedno z mláďat poštolky bylo dokonce zraněné. „Vzhledem k jejich zdravotnímu stavu byla ptáčata předána do péče Záchranné stanici JARO Jaroměř,“ uvádí Městská policie Hradec Králové na facebooku.

Netopýr v nočních hodinách vylekal obyvatele bytu v centru města. „Zachytil se v zácloně, a protože se ho majitelé báli vyprostit sami, přivolali si na pomoc strážníky. Po odchytu byl netopýr vypuštěn zpět do volné přírody,“ doplnili strážníci.

S jakým netopýrem se můžete potkat ve svém bytě? Vesměs jde o netopýry hvízdavé, mnohdy jde o skupiny nezkušených mláďat. Největší pravděpodobnost, že vám oknem do bytu vletí nevítaný návštěvník, je v srpnu a září. Není neobvyklé, že do bytu vlétne i 200 netopýrů. Například v liberecké nemocnici loni museli odborníci v jeden den odchytit přes čtyři sta netopýrů hvízdavých.

Ochočeného zakrslého králíka našly děti na okraji Přírodní památky Na Plachtě. Jelikož v dohledu nebyl jeho majitel, strážníci králíka předali zaměstnancům do ZOO Stěžery.

Téměř všichni odchycení psi skončili opět v rukou svých majitelů. „Jeden malý chlupáč křížence čeká na svého pána v Azylu pro zvířata,“ dodávají strážníci.

Možná vám uniklo: Kulový blesk: Seniory z Harmonie čeká postupné stěhování. Opravy prodraží azbest

Lidé z Harmonie se obávají oprav. Práce zkomplikuje azbest | Video: Stanislav Ďoubal