Zahájení výstavby je naplánováno zhruba za rok, jen tři měsíce potrvají demoliční a přípravné práce. Samotná stavba pak zabere rok a půl.

„Před několika lety se rekonstruovalo Riegrovo náměstí, není to tak dlouho, co se  opravovala ulice S. K. Neumanna. A teď se tu zase vše zničí, znovu budou krachovat obchody a budou to dvakrát vyhozené peníze," komentovala situaci na čtvrteční besedě o budoucnosti hotelu Černigov architektka Lenka Zídková.

Stížnosti si neodpouští ani lidé žijící v těsné blízkosti nejvyšší budovy východočeské metropole. „Vůbec netušíme, co nás čeká. Nikdo se nás neptal a o ničem nás neinformoval," podivovala se na besedě jedna z dam, jež nedaleko nádraží bydlí.

Každý majitel bytu v okolí hotelu je přitom účastníkem správního řízení. To znamená, že má právo nahlížet do projektové dokumentace a seznámit se se všemi stanovisky a vyjádřeními. Jenže o tom málokdo z místních ví. „Bydlím blízko hotelu, a že ho chtějí zbourat, jsem si přečetla náhodou na internetu. Čert vem hotel, ale co to znamená pro místní? Budeme se muset na chvíli vystěhovat? Nemám totiž vůbec představu, ráda bych, kdyby nám někdo jasně řekl, co se bude dít," obává se i Simona Kousalová.  

(skr, zum)