„Nabídka témat je rozmanitá a obsáhne oblasti jako jsou rodinné vztahy, prevence rakoviny prsu, duševní zdraví, dětská zubní hygiena, dětská psychoterapie i například sex v těhotenství a po porodu," říká za Prostor Pro Markéta Rudyšová.

Dětské zoubky

Na nejbližší přednášku můžete do sídla neziskovky v Malšovicích zavítat už ve středu 2. března, kdy přijede doktorka Jana Bednářová a pohovoří na téma Zdravý zoubek. „Rodiče se dozví praktické informace o péči a prevenci dětského i dospělého chrupu, ale také třeba radu, jak zpříjemnit dětem návštěvu zubního lékaře," doplňuje Markéta Rudyšová.

Prevence rakoviny

Po Velikonocích přijdou na řadu vážnější témata přednášek – například o prevenci rakoviny prsu promluví dámy z Mamma Help. „Konkrétní datum ještě upřesníme. Velký zájem je ale už teď o přednášku 5 jazyků lásky, kterou chystáme na 11. května. Jak už název prozrazuje, budeme hovořit a rozebírat projevy lásky a vše s tímto tématem spojené," uvedla Barbora Stoklasová, koordinátorka veřejných a vzdělávacích akcí Rodinného centra Pohoda neziskovky Prostor Pro.

Tím ale letošní nabídka vzdělávacích akcí v Malšovicích nekončí. „Mezi náš pravidelný program opět zařazujeme staronovou aktivitu Setkání kontaktních rodičů, které se u nás bude konat jednou za měsíc v pondělí dopoledne. Pro tyto účely alespoň můžeme ještě lépe využít naši opravenou komunitní a vzdělávací místnost. Začínáme 14. března," uvádí a s úsměvem zve Stoklasová.

Přednášky pro ženy

Rodinné centrum Pohoda pak chystá v brzké době ještě jednu novinku. Půjde o cyklus přednášek pro ženy se sexuální tématikou. Lektorka Helena Mošnová na jednotlivých setkáních postupně rozebere problematiku vztahů a partnerského sexuálního života, komunikaci s dětmi na téma sex, sexualitu v těhotenství a její významnou roli při porodu.