„Chceme, aby veřejnost věděla něco o práci vědeckých institucí a také o novinkách na tomto poli," zdůvodnila hradecká astronomka Lenka Trojanová, proč hvězdárna noc vědců pořádá.

Návštěvníci se ptali, odpovídali na otázky, luštili hádanky. „Zajímavá byla přednáška o vzniku Slunce a vlivu gravitace," zhodnotil Jan Šibal, který přijel z Lázní Bohdaneč.

Anketa: Co vás na hvězdárnu přivedlo?

Klára 
Čechová, 34 let, Hradec Králové:
Přišla jsem se svými dětmi. Zajímá je, co se děje na nebi, tak jsem je sem vzala. Nejvíc se těšíme na pozorování měsíce.

David 
Pafka, 38 let, Slavkov u Brna:
V Hradci jsem na výletě. O akci jsem se dozvěděl od kolegy a přišel s ním. Chtěl jsem se podívat na stavbu nového planetária.

Ivana Musílková, 40 let, Hradec Králové:
Noc vědců jsem tu strávila už vloni. Líbilo se mi to, tak jsem tady znovu. K hvězdárně mám blízko, pracovala tady mamka.

Vladimír Krčil
, 30 let, Hradec Králové:
Jsem tady se svými  kamarádkami. Připravil jsem si pro ně na víkend program, tak jsme přišli sem a líbí se nám to.

Lenka Jachurová, 31 let, Brno:
Kamarád mě pozval do Hradce Králové a řekl mi, že mi ukáže zdejší hvězdárnu. Těším se na program, který bych ráda srovnala s tím, jaký se koná na hvězdárně u nás v Brně.

Martina Veselá, 39 let, Hradec Králové:
Přivedlo mě sem zajímavé téma. Nejvíc se těším na nové poznatky z oboru astronomie a zajímá mě, zda program vydrží moje dvě děti. Je jim šest a osm let a nutně sem chtěly.

Eva Ženíšková