Obyvatelům Pouchova se nelíbí problémy spojené s provozem Domu Matky Terezy.

Někteří sice přiznávají, že je zařízení potřebné, ale ne všichni je oceňují. „Jeho obyvatelé nám kradou železo za plotem, pohybují se tu divné osoby a je tu pořád hlučno,“ zaznělo minulý týden na veřejné schůzi na Pouchově. Lidé se také dožadovali více hlídek městské policie v lokalitě.

„Prosím o shovívavost, ti lidé nemají kam jít a jejich příběhy jsou různé. Jsou mezi nimi i vysokoškolsky studovaní lidé,“ žádala o pochopení Aneta Maclová, náměstkyně primátora pro školství, sociální věci a zdravotnictví.

Ani nová noclehárna pro lidi bez domova, která funguje od konce minulého týdne v areálu pouchovského letiště, neunikla kritice místních. Chtěli by alespoň více osvětlení u kasáren, aby bylo bezpečné chodit kolem.

Za jednu noc zájemce v noclehárně zaplatí dvacet korun. Je pro něj připraveno lůžko, čisté povlečení, může využít teplé vody na umytí a dostane horký čaj. Dohled je zajištěn pracovníkem Oblastní charity Hradec Králové, která zařízení provozuje. Lidé bez domova si tak mohou důstojně odpočinout a v teple přečkat noční mrazivé počasí. Noclehárna je otevřena od 20.30 do 7.30 hodin.