Rodiče, kteří neohlídají děti a strážníci či policisté zjistí, že pili alkohol, to pocítí na svých peněženkách. Musejí počítat s pokutou

„Chtěli jsme hlídky posílit hlavně nyní v letních měsících. Nezdá se to, ale v Chlumci, který má 5500 obyvatel, je čtyřiadvacet barů, vináren či restaurací. Chodí do nich nejen Chlumečáci, ale i lidé z okolních obcí a občas jsme měli problémy s výtržníky. Rušili noční klid a dělali tu nepořádek,“ řekl nám starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil.

Podle něho se tak nyní strážníci mohou střídat ve službách i v noci. „Zrovna v pátek jsme strážníkům předali kola, aby byli ve městě víc vidět. A pochopitelně ušetříme na benzinu,“ dodal Uchytil.

Podle něho se také on sám jako starosta s místostarostou zúčastní večerních i nočních kontrol v barech či vinárnách. „Zajímat nás především bude, zda tu nenalévají alkohol nezletilým a rozhodně neskončíme jen i jedné symbolické kontroly. Budeme je opakovat a sám jsem zvědavý, jak tyto kontroly dopadnou,“ řekl Uchytil.

„Rozhodně nebudeme shovívaví k těm, kteří alkohol mladým nabídnou. Na druhé straně musejí také rodiče těchto dětí počítat s tím, že alkohol u mladých nebudeme v žádném případě tolerovat. Rodiče, kteří za děti nesou odpovědnost, určitě mohou očekávat pokutu. Poznají to tedy na svých penězích,“ varuje rodiče starosta města.

Podle Uchytila mají dobrou spolupráci také se státními policisty. „Občas mne jako ostatní starosty mrzí, že státní policisté mají příliš rozbujelou administrativu. Raději bych je zákonitě viděl, aby se věnovali bezpečnosti ve městě. Jenže to je jen připomínka, která stejně nepadne na úrodnou půdu. Vždyť nemají na starosti jen Chlumec, ale i dalších dvacet obcí v okolí,“ povzdychl si.

(pov)