Měření se uskuteční na zhruba 900 místech v celé republice, v Královéhradeckém kraji to je více než 70 míst. Například na Náchodsku uvidíte policejní hlídky s radarem v Náchodě v Polské ulici, v Hronově v Náchodské ulici, v obcích Nový Ples a Zbečník, dále na silnici I/33 u obce Kleny, v Bohuslavicích, Novém Městě nad Metují v Dobrušské ulici, Černčicích, Svinišťanech, Dolanech, v Jaroměři Na Valech a také v Hejtmánkovicích a Meziměstí.

Silnice. Ilustrační foto
Stav krajských silnic se lepší jen pomalu

"Cílem je snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. I z tohoto důvodů o akci předem informujeme. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně desítky zmařených lidských životů," sdělila mluvčí policie Hana Rubášová.

Rychlost patří k jedné z nejčastějších příčin dopravních nehod zaviněných řidiči motorových vozidel, na počtu nehod se v prvních sedmi měsících roku 2020 podílí na 15,4 %, kdy při těchto nehodách zahynulo 103 osob.