Nová lávka vznikne v následujících měsících u Kozlovky na hradecké Benešově třídě. Na podzim a v zimě se navíc opraví přilehlé zpevněné plochy a chodníky. Po nové lávce by se místní mohli poprvé projít během jarních měsíců příštího roku.

Psali jsme:

„Všichni v Hradci známe stav na Benešově třídě. Zejména kvůli velkému počtu vlastníků nemovitostí není snadné provést rozsáhlé rekonstrukce, proto k nim přistupujeme alespoň v dílčích krocích. Lávka Kozlovka byla zchátralá a nepoužívaná a bylo nutné ji od základů změnit. Během následujících měsíců zde vyroste nová lávka z železobetonu, která bude rozměry stejná jako ta původní, ale bude bezpečnější a mnohem lepší na údržbu,“ popisuje v tiskové zprávě města náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

V příštím týdnu také začnou stavební práce, při nichž řemeslníci opraví vodovodní řad pod lávkou. Následně budou vybudovány mikropiloty, na kterých by přibližně v polovině září měla začít stavba nové lávky. Celá tato akce vyjde město na přibližně 12,5 milionu korun včetně DPH. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by se místním nová lávka otevřít na jaře příštího roku.

Podle mluvčí radnice Kateřiny Rohlíčkové kromě toho město i nadále připravuje rozsáhlou rekonstrukci Benešovy třídy. Opraveny zde budou chodníky, parkovací stání, městský mobiliář, přilehlá veřejná prostranství i doplněna nová zeleň. „V úterý jsme v radě města schvalovali smlouvy se společností ČEZ ohledně přípravy přeložek distribučního zařízení. Jedná se o dokument, který je důležitou součástí pro územní řízení,“ popisuje náměstek Řádek.

Město zatím připravuje územní řízení, v příštích letech by měla proběhnout tvorba projektové dokumentace pro stavební povolení a následně dokumentace pro provádění stavby.

Největší hradecké sídliště se proměňuje, ale pozvolna, velká část stále chátrá. Podívejte se na video:

Benešovka. Nový lesk i bída socialistického sídliště | Video: Deník/Jana Kotalová