Nová budova nyní konečně dostala zelenou – chválilo ji zastupitelstvo i rada města, na louce u Březhradu tak začne vyrůstat co nevidět. Královéhradeckou radnici celý podnik vyjde na zhruba 12 milionů korun.

„V místě musíme nejdříve navýšit terén, protože tam hrozí stoletá voda. S tím už před několika týdny začaly technické služby města, které tam navážejí zeminu," vysvětlil náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Přihlásil se pouze jeden zájemce

Podle něho magistrát o nové zázemí pro hasiče usiloval už v minulosti. Do soutěže se ale tehdy přihlásil pouze jediný zájemce. „Museli jsme vše zrušit a vyhlásit soutěž znovu," podotkl náměstek Vedlich.

Kromě navýšení terénu se na březhradské louce bude město potýkat i s dalšími problémy. Při stavbě hrozí například kolize vysokotlakového plynovodu s příjezdovou cestou.

Zbrojnice bude červená a šedá

Novou zbrojnici navrhl architekt Jan Mádlík z Ateliéru Architektury, který ve východočeské metropoli stojí například za sportovní halou v Třebši, nedávno otevřeným dětským dopravním hřištěm nebo ekodomky na Věkoších. Budova pro březhradské dobrovolné hasiče v jeho podání bude vyvedena v červené a šedé barvě, chybět nebude prostorná garáž pro hasičský vůz, klubovna ani sociální zázemí. Útočiště tu v budoucnu nalezne i komise místní samosprávy.

Sbor dobrovolných hasičů se dočká také nového sportovního hřiště. Což byla jedna z jeho priorit, jelikož na něm během roku pořádá řadu her a soutěží.