Třebechovičtí hasiči ročně vyjíždějí k víc než stovce zásahů. Od technické pomoci, přes požáry, ale nejčastěji pak pomáhají při dopravních nehodách. Přímo kolem města totiž vede frekventovaná státovka na Orlické hory a sever Moravy. „Teď budeme mít veškerou techniku na jednom místě. Jedno auto jsme dosud měli vedle, museli jsme se ustrojit, běžet k němu třicet metrů. To teď odpadá a o to budeme vyjíždět rychleji,“ libuje si velitel místních hasičů Miroslav Machač.

Komfortnější bude i veškerá údržba techniky. Nová garáž se zázemím má pět prostorných stání a je v bývalém průmyslovém areálu Branka na Heldově náměstí. „Celkem stálo vybudování garáží se zázemím pro hasiče 15 milionů korun, 8 milionů jsme získali jako dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj,“ popisuje financování přestavby třebechovický starosta Roman Drašnar.

Areál bývalého podniku Branka koupilo město před dvaceti lety. Dnes tady sídlí kromě hasičů také technické služby města. Víc než dvě třetiny jsou už opravené. Do budoucna město uvažuje o tom, že by jedna z budou mohla sloužit jako zdravotní středisko.