„Vůz Audi 8 bude díky vybavení mimo jiné odhalovat odcizená vozidla,“ řekl ředitel krajské policie David Fulka. Dálnice D11 i další silnice Královéhradeckého kraje bývají podle policistů využívány pro převoz kradených aut ze západní Evropy do Polska.

„Tito riskantně jedoucí řidiči často pod vlivem drog či alkoholu představují pro ostatní velké nebezpečí,“ uvedl David Fulka. Nové vozidlo je vybaveno také zastavovacími pásy, přístrojem AED pro případnou první pomoc a GPS lokátorem.

Na D11 vyjel postrach zlodějů

Až 800 kilometrů denně najedou po D11 dálniční policisté. Jejich flotila se v těchto dnech rozrostla o unikátní vozidlo, které jim pomůže s odhalováním kradených automobilů. Velice často právě dálnice D11 a celá silniční síť Královéhradeckého kraje slouží jako území využívané pro transit kradených vozidel ze západní Evropy do Polska.

Vozidlo Audi A8 v civilním provedení je vybaveno zastavovacími pásy, přístrojem pro případnou první pomoc a GPS lokátorem. Technika je využitelná i v noci. „Vozidlo bude díky instalovanému vybavení a zařízení mimo jiné odhalovat odcizená vozidla, ale podle aktuálních potřeb bude plnit všechny další úkoly související s výkonem služby dopravní policie s cílem zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedl ředitel krajských policistů David Fulka.

VIDEO: Pronásledování ujíždějících řidičů na Královéhradecku

| Video: Youtube