Křižovatka u Milety. Píše se o ní často v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí, která se z prastarých plánů trochu smrskla. Místo původního mamutího několikapatrového okruhu by měla vzniknout úrovňová levnější křižovatka s podchody pro pěší a cyklisty.

Součástí první etapy přeměny křižovatky by však měla být i stavba centra v oblasti u pohotovosti. „Jde o nové administrativní centrum, jehož součástí by měly být i obchody, které udrží oblast živou," tvrdí architekt František Křelina, jehož atelier studii pro investora připravuje.

Mělo by jít o objekt, kde kromě kanceláří a obchodů bude například i restaurace. Centru musí ustoupit Kohoutova vila. „Ten objekt se investor rozhodl zdemolovat, v současné době chátrá," dodává Křelina.

„Ano, v místě se skutečně mají stavět administrativní budovy. Věřím, že opravdu jde o centrum, kde budou kanceláře a nevyroste tam obchodní dům," řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora, který se stará o investice.

Podle architekta Křeliny by první etapa stavby centra mohla být hotová v roce 2016. Investor by chtěl začít co nejdříve –  na jaře příštího roku. „Nyní musíme získat územní rozhodnutí, pak stavební povolení a tak dále," zakončil Křelina.

V příštích letech by se měla změnit celá lokalita kolem jedné z nejvytíženější křižovatky města. Souvisí s tím také úprava křižovatky u hradecké fakultní nemocnice či výstavba parkovacího domu, který vyřeší nedostatek parkovacích míst pro návštěvníky nemocnice.

Další křižovatka by měla vyřešit a nově spojit výjezd z Benešovy třídy, od nemocnice a od záchranky. Aby křižovatek nebylo málo, další, jediná kruhová, by měla vzniknout v rámci projektu proměny Milety těsně před vjezdem do fakultní nemocnice.