Tři případy, kdy se auta městem řítila až dvojnásobnou rychlostí, než měla, řeší hradečtí úředníci. „Správní řízení je vedeno proti dvěma řidičům za rychlost 95 a 94 kilometrů v hodině. Dále došlo k překročení rychlosti 101 kilometrů za hodinu od řidiče se zahraniční registrační značkou, kterého se zatím nepodařilo ztotožnit,“ čte z dat z osmi nových radarů, které hlídají rychlost v Hradci Králové od května, mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Rohlíčková. Případy se staly v ulici Antonína Dvořáka.

Podrobnosti se dozvíte ve videu:

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

V ulici Antonína Dvořáka ostatně řidiči chybují nejčastěji. Většinou se ale jedná o menší přestupky, kdy jedou na padesátce od 56 do 60 kilometrů za hodinu.

Přestupků postupně ubývá. Zatímco v květnu jich radary zachytily 14 tisíc, v červnu jich bylo osm tisíc a za červenec to jsou zatím necelé čtyři tisíce. „Nejedná se však o konečné číslo, odbor přestupků ještě nadále zpracovává přestupky, které se v červenci uskutečnily,“ řekla Kateřina Rohlíčková.

Trasa budoucí D35 v úseku Sadová-Plotiště prochází územím památkové zóny Bojiště bitvy u Hradce Králové, dají se tedy očekávat četné archeologické nálezy.
Na trasu budoucí D35 z Hradce Králové do Sadové se vrhnou archeologové

Řečí peněz rozeslali úředníci za červenec výzvy k zaplacení pokut za bezmála 1,7 milionu korun. „Od spuštění ostrého provozu odeslal odbor přestupků výzvy v celkové částce 5 523 000 korun. Do 18. srpna bylo provozovateli vozidel uhrazeno 4 016 000 korun,“ uvádí dále mluvčí města Kateřina Rohlíčková.

Rychlost se od května nově měří v Hradci Králové na osmi místech, kamery pak hlídají nerespektování červené na dvou křižovatkách. Úsekové radary jsou v Koutníkově ulici a ulici Antonína Dvořáka. Šest radarů pak pokutuje překročení okamžité rychlosti v ulicích Úprkova, Lhotecká, Zborovská, Pouchovská, na Pražské třídě a třídě SNP. Kamery hlídají jízdu na červenou na křižovatkách v Okružní ulici a na Rašínově třídě a zatím žádného hříšníka neodhalily.