Sídliště pro 240 obyvatel s názvem Nové Plačice hodlá ještě letos začít budovat developerská společnost.
První lidé by se v rezidencích měli zabydlovat v první polovině roku 2009.
„Domy už jsou v prodeji. Cena za metr čtvereční včetně pozemku se pohybuje od pětatřiceti tisíc korun. U domů bude dost prostoru pro zahrady, či parkoviště pro tři vozy,“ uvedl Ivan Polák z agentury, která firmu zastupuje.
Rodinné domky, dvoudomy a řadové objekty budou vybaveny bezpečnostními vstupními dveřmi, dřevěnými okny, sanitární technikou, plynovým kotlem, topením i měřiči odběru energií.
„Další bytová zástavba se rýsuje v okolí křižovatky Bláhovka a také ve Slatině či ve Věkoších. V některých případech bude potřeba změna územního plánu,“ řekl náměstek královéhradeckého primátora Josef Malíř.

Autorem projektu je Ing.arch. Petr Sladký, SLADKÝ & PARTNERS

Projekt Nové Plačice

Projekt Nové Plačice zahrnuje vybudování obytného souboru řadových rodinných domů formovaných do obytných dvorů spolu s dalšími druhy rodinných domů. Vplánu je výstavba 79 moderně architektonicky řešených domů vosmi různých typech, a to samostatných rodinných domů, dvoudomů a řadových domů. Výhodou navrhnutých řadových domů je jejich oddělení společných stěn protihlukovou dilatační spárou, která poskytuje klientům komfort srovnatelný sbydlením vsamostatném rodinném domě.

Domy budou vybaveny bezpečnostními vstupními dveřmi, dřevěnými okny, sanitární keramikou včetně baterií, vlastním plynovým kotlem, topnými tělesy a samostatnými měřiči odběru energií.

Cena za 1m2 včetně 5% DPH a pozemku se pohybuje od 35000 Kč. Domy budou stavěny na pozemcích
o rozměrech 192 m2 až 733 m2, samotné užitné plochy domů pak budou od 126 m2 do 150 m2. Majitelům nových domů je tak zajištěn prostor pro předzahrádku, zahradu i parkování na vlastním pozemku až pro tři vozy.

Projekt nové bytové výstavby je určen pro předměstskou část Hradce Králové situovanou cca 4,5 km jihozápadně od centra. Bude realizován vklidné lokalitě krajského města sdobrou dopravní dostupností jak městské hromadné dopravy, tak meziměstského spojení, díky kterému budou mít obyvatelé rezidenčního celku „Nové Plačice“ možnost být za dvacet minut vsousedních Pardubicích či se do 45 minut dostat do Prahy. Výhodou je blízkost veškeré občanské vybavenosti a služeb, včetně školy, lékařské ordinace, pošty či nákupního centra. Oblast nabízí díky své poloze mimo jiné i mnoho příležitostí kaktivnímu trávení volného času. Ve zmiňované lokalitě se nachází např. golfové hřiště, přírodní koupaliště a krajina vhodná pro procházky přírodou či vyjížďky na kole.

Zahájení výstavby je stanoveno na konec roku 2007, plánované ukončení výstavby bytové rezidence pak proběhne ve druhé poloviněroku 2009.