Jakmile to jen počasí dovolí, vrátí se zdejší radnice k nové tradici, kterou zde zahájili loni. Každý tatínek, kterému se narodí dítě, může při vítání občánků zasadit jeden strom. Loni tak v ulici V Lipkách tatínkové nově vysadili přes dvacet srdčitých lip.

„Řekli jsme si, že se v Chlumci nad Cidlinou ročně narodí kolem sedmdesáti dětí. Sedmdesát nových stromů pak pomůže životnímu prostředí. Vytipovali jsme si oblasti komunikace, kde v minulosti byly aleje, a my je tak nenásilným způsobem obnovíme. Bude se to týkat nejen ulic, ale také polních cest či cyklostezek,“ vysvětloval starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil. Na nový nápad nezapomněli, letos ho opět obnoví. „Tentokrát budeme pokračovat na druhé straně ulice V Lipkách, kde opět dojde na pětadvacet nových srdčitých lip. A další stromy pak novopečení tatínkové vysadí na místním koupališti,“ dodal Uchytil. Jak doplnil, na jaře tak ve městě přibude čtyřicet nových stromů. „Při každém dalším vítání občánků budeme s výsadbou stromů počítat,“ uvedl.

Bez zajímavosti podle něho není ani fakt, že na akci slyší sponzoři. „Nebylo by od věci, kdyby se do podobné iniciativy zapojila další města i obce nejen na Královéhradecku,“ vyzývá starosta Uchytil k následování.

Čtěte také:
FOTO: Své stromy otcové budou kontrolovat