Tradiční ohňostroj 1. ledna letos nahradí videoprojekce promítaná na zdi Bílé věže.  Problém by ale mohl nastat, pokud by dělníci nestihli sundat z dominanty Hradce Králové lešení. O tom se rozhodne už ve středu.

„Čekáme na sundání lešení jako na smilování. Půl roku připravujeme projekt k výročí 790 let od první písemné zmínky o Hradci Králové. Kvůli rekonstrukci Bílé věže jsme tentokrát nemohli zvolit klasický ohňostroj, i když o něj lidé nepřijdou úplně. Chystáme zhruba dvouminutovou show na závěr," vysvětlil Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

Pokud by někdo o videoprojekci přišel, nemusí zoufat. Podle France chtějí  akci opakovat při slavnostech královny Elišky.

Původně měla být Bílá věž dokončena v prosinci a otevřít se turistům. Dvaasedmdesát metrů vysoká dominanta  Hradce Králové své dveře ale otevře nejdříve na konci dubna. Zdržení nastalo kvůli špatnému stavu zvonové stolice. „Dubnový termín už stihneme, vše jde podle plánu," dodal Jindřich Vedlich, náměstek primátora.