Oprava silnice trvala měsíce

Když se začne v obci mluvit o opravě silnice první třídy, která začala v září loňského roku, většině místních lidí vytane na mysli obrázek dlouhých kolon aut. Úředníci totiž povolili práce na obou koncích stavby najednou a tisícovky aut, které tu denně projedou, tak stály ve dvou frontách z každé strany Blešna. Řidiči se prý v obci „zasekli" i na hodinu. Situace vygradovala natolik, že místo semaforů museli kyvadlovou dopravu řídit ručně pracovníci. O víkendech a v noci tu ale řidiči na zelenou stejně museli čekat.

Ani teď, když je po rekonstrukci, není radost obyvatel Blešna stoprocentní. Pár detailů ji totiž kalí. „U pěti nemovitostí jsou tak vysoké nájezdy, že to vytváří schod. V jednom případě jde dokonce o osm centimetrů vysoký nájezd. A v jednom případě zase chybí odtok a tvoří se tam louže. Lidé s tím pochopitelně nesouhlasí a nejsou spokojení," popisuje starosta Blešna Jan Kopelent.

Mnohem lépe než posledně

„Za rekonstrukci jsme pochopitelně rádi, byla odvedena mnohem lépe než posledně, přesto by byla potřeba celková rekonstrukce silnice i s podložím a ne pouze nový asfaltový povrch," dodává starosta.

Opravený úsek vyšel na 50 milionů

Úsek silnice dlouhý téměř dva a půl kilometru opravovala firma M – Silnice, investor – Ředitelství silnic a dálnic za ni zaplatil 48,9 milionů korun bez DPH.

„Stavba byla rozdělena do šesti objektů. Celková délka opravovaného úseku činila 2351 metrů, z čehož na stavebním objektu v délce 227 metrů byla provedena kompletní rekonstrukce vozovky včetně podkladních vrstev a na stavebním objektu v délce 2124 metrů došlo k obnově asfaltových vrstev s lokální sanací podkladních konstrukcí," popisuje průběh rozsáhlé přestavby vozovky v Blešně tisková mluvčí společnosti M – Silnice Irena Bubeníková a dodává: „Připomínky ze strany obce byly z naší strany řešeny obratem."