Po stopách Gočára

Ta spočívá v množství zajímavých přednášek a komentovaných prohlídek, první začíná už příští týden. Jejich zaměření je různé, jedna se například vydává po stopách Josefa Gočára ve městě. „Přednášky se konají ve víceúčelovém sálu Centra celoživotního vzdělávání, vstupné 20 korun. Sraz účastníků komentovaných vycházek bude u Mariánského morového sloupu na Velkém náměstí," připomíná vedení knihovny. V rámci těchto vycházek čeká zájemce například návštěva Galerie Vladimíra Preclíka nebo prohlídka hradeckých soch a sochařů.

Poslední setkání účastníků Letní univerzity pro seniory je plánované na 17. září.

Počínaje červencem také startuje program pro nejmenší – Léto se sedmikráskou Křesťanského mateřského centra Sedmikráska v Hradci Králové. Každé úterý a čtvrtek dopoledne chystají výlety a exkurze pro rodiny s dětmi, každou středu navíc pořádají výtvarnou dílnu.

„Co se týče výletů tak navštívíme například Rodinný zábavní park Tongo, Skanzen Krňovice nebo Zoopark Stěžery. Na některé akce je však potřeba předem ohlásit účast. Kompletní seznam najdete na webových stránkách www.sedmikraskahk.cz," přibližuje Dominika Stráníková.

Při středečním „výtvarničení" zájemce čeká třeba práce s keramikou nebo výroba maňásků. „Zúčastnit se mohou dospělí a děti od 5 let. Dospělí hradí 50 a děti 25 korun za lekci. Hlídání malých dětí (netvořících) je zdarma. Je třeba se ale přihlásit nejdéle v pondělí před lekcí. Přihlášky jsou k dispozici v centru a na webu," dodává Dominika Stráníková.