Statistiky hovoří jasně: počet respiračních onemocnění vzrůstá, hygienici dokonce hovoří o stavu těsně před epidemií. Čekárny lékařů se plní, fronty v lékárnách se prodlužují. Hodně lidí však o neschopenku nestojí a nemoc přechází. Pomůže si nějakými osvědčenými triky, které získá od svých rodičů a nebo si je prostě na sobě sám vyzkouší.

Mirek Vaňura
tvůrce a hlavní tvář televizního pořadu 112

Pokud se nachladím, zabírá jen jedno. Znám velmi jednoduchý recept. Med, citron, slivovice a hodně spánku. Alespoň u mě to zabere téměř vždy.

Jarmila Karpašová
zřizovatelka a ředitelka ZŠ a MŠ Prointepo s.r.o.

Jako prevenci proti chřipce a nachlazení užívám echinaceové kapky, rakytník a jím jeden grapefruit denně. Snažíme se léčit cestou hemeopatik.

Jakub Kolmistr
šéfredaktor studentského časopisu Break Times

Je potřeba podchytit nemoc už v samém začátku. Potom je dobré hned strávit den nebo dva v posteli, odpočívat a cpát do sebe citrusy a vitamíny.

Jakub Martinec
sbormistr Českého chlapeckého sboru

Máme v rodině lektvar, který zaručeně funguje. Svaříme slivovici, med, citron a tři stroužky česneku. Pak pijeme v hojné míře po celou dobu nachlazení.

Zdeňka Koutníková
vede Domov pro matky s dětmi v Hradci

V zimě lyže, po zbytek roku kolo, správná životospráva. Nebo možná bude stačit alespoň trochu se k tomuto ideálu přiblížit. Pak by se vám nemoci měly vyhýbat.

Ondřej Tikovský
kancléř a tiskový mluvčí hradecké univerzity

Mohu doporučit horký nápoj připravený ze strouhaného čerstvého kořene zázvoru s medem a citronem. Je to pro mě vynikající pochoutka, má ostrou chuť a zahřeje.