„Věnuji se fotografii, která je svým způsobem příbuzná hlavně v tom, co se týče práce s kamerou. Přednášky pana profesora bývají velice kvalitní takže se rád dozvím něco na odborné úrovni. Mám to sem kousek a poplatek je symbolický, tak proč takovou šanci nevyužít," svěřil se návštěvník František Hloušek.

close Rudolf Adler. zoom_in Pokud jste středeční první lekci nestihli, nezoufejte. Šanci máte ve středu 11. března od 10 do 12 hodin v budově knihovny ve Wonkově ulici. Další termíny jsou pak 8. a 22. dubna, 6 a 20. května. Cyklus dalších šesti přednášek pak začne  v září.

„Zájemci si mohou vybrat jen téma, které je zajímá. Nemusí chodit na všechny přednášky. Jak často akademii navštíví, je pouze na nich. Nutná není žádná přihláška ani registrace. Platí se jednorázový poplatek 40 korun," vysvětlila Vladimíra Svobodová, tisková mluvčí knihovny.

Rudolf Adler
Režisér, scénárista dokumentárních a hraných filmů. Autor rozhlasových her, odborných a teoretických studií o dokumentárním filmu. Profesor FAMU Praha se narodil 25. května 1941 v Brně. V letech 1960-67 absolvoval FAMU katedru filmové a televizní režie. Od roku 1970 externě spolupracoval s Krátkým filmem Praha, FS Barrandov, televizními studii v Praze, Ostravě Brně a Bratislavě a se studii čs. rozhlasu v Praze a Plzni.