„Samozřejmě jsme otevřeni jednáním a rádi všechny oprávněné připomínky vyslechneme a zvážíme. Otázku parkování nebo bezbariérovosti  náměstí už ale řešit nebudeme, za schválenou koncepcí si stojíme," komentuje snahy petentů náměstek primátora pro rozvoj Jindřich Vedlich.

Několikastránková petice spolku kritizovala město v mnohém, kromě snížení počtu parkovacích míst z 290 na 120 jim vadilo třeba plánované zmenšení prostoru pro předzahrádky nebo absence oprav rozbitých podloubí.

Na změnách petenti stále trvají

Z odpovědi města na svoji petici mají autoři podle svých slov smíšené pocity. Za svými požadavky si ale stojí nadále. „Uvítali bychom například, kdyby město snížilo počet parkovacích míst postupným a méně násilným způsobem – nikoli najednou o víc jak polovinu, ale jednorázově třeba jen o dvacet procent a pak dle zkušenosti s fungováním o další jednotlivá procenta ročně až do optimálního stavu. Dále navrhujeme vytvořit plynulý přechod z náměstí tak, aby v celé šířce podloubí zůstaly zachovány zvýšené chodníky s kamennou obrubou," uvádí některé návrhy předseda Spolku pro kvalitu života Roman Grym. Naděje petentů se teď upínají k osobnímu jednání s městem na konci října, zda k nějakým změnám v projektu rekonstrukce historického náměstí nakonec dojde, tak zatím stále není jasné.