„Ze začátku jsme šli do této akce s nadšením a měli jsme velká očekávání. Pak ale přišlo velké vystřízlivění," řekla Deníku vedoucí Domu Matky Terezy Dana Pechová, kterou zarazily hned dvě věci: „První byl samotný přístup organizátorů, kteří nám nejdříve přislíbili pomoci a pak naše pracovníky nechali tři hodiny čekat, než je vpustili do areálu."

Odešli s nepořízenou

Po tomto čekání, kdy se zaměstnanci charity vydali do prostoru VIP stanů, přišlo další rozčarování. To když nevěděli, který stan si mohou odnést. „Bylo to dost náročné. Máme ve společnosti docela dobré jméno a nechtěli jsme si ho kazit tím, že by o nás někdo řekl, že krademe stany," uvedla Dana Pechová s dodatkem, že největší šok přišel v době, kdy už stanové městečko bylo vyprázdněné a pracovníci mohli tipovat použitelné stany.

„I když jsme byli upozorněni na to, že někteří návštěvníci používají stan jako toaletu, tak to, co tam po nich zůstalo se snad ani nedá popsat. A nedivím se našim lidem, že s sebou nepřinesli ani jeden stan," uvedla Dana Pechová. Tu doplnil i očitý svědek tipování - terénní sociální pracovník Petr Macl: „Přístup organizátorů byl takový, že se tvářili, jako by nám dávali úžasnou svátost. Ale to, co se ve stanech skrývalo, to byl opravdu humus," řekl Deníku Petr Macl, který si vybavil i jiné festivaly. „Jako starý undergrounďák jsem viděl a navštívil bezpočet festivalů. Ale tohle jsem opravdu za celou dobu nezažil. A bylo by pod naši úroveň tyto stany brát a dávat je dál našim klientům. Jen bych rád věděl, jestli mi může někdo vysvětlit, jak někoho napadne kálet do stanu," vznesl po tomto výkalovém zážitku otázku Petr Macl.

Stanová toaleta

S odpovědí přispěchal pořadatel festivalu Radek Maliník: „Proč si lidé dávají druhé stany? Jen proto, aby ji používali jako soukromou toaletu. Jinak by mohli také kálet všude okolo. Jestli si tam dávají ty stany, tak pro to, aby vidět nebyli, zalezou si do toho stanu a tam se tedy vykálejí." Podle Radka Maliníka však není pravdou, že pracovníci charity odešli z areálu s nepořízenou. „Pokud vím, tak si tam sbírali a odvezli si s sebou minimálně desítky stanů," trval na svém pořadatel Hip Hop Kempu, který taktéž upozornil na to, že areál, který ještě na začátku týdne připomínal spíše skládku, je nyní zcela vyčištěn a po nepořádku již není ani památka.