Letos byla řada na pardubickém zařízení, pracovat se však bude i v hradeckém. „Je to na základě instrukcí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje," sdělil deníku ředitel hradecké záchytky Vlastimil Kyral.

Loni zde pracovníci měli i na silvestrovské poměry velmi rušnou službu a zdejších osm lůžek sloužících k uložení opilců zdaleka nestačilo. Některé podnapilé tak museli propouštět předčasně a případy, které nebyly tak vážné, dokonce odmítat.

Lidé, kteří skončí na královéhradecké záchytce, zaplatí za noc dva tisíce korun, ti, kteří přespí v pardubickém zařízení si výrazně připlatí. „Za pobyt účtujeme 3200 korun," řekl mluvčí pardubické krajské nemocnice Dušan Korel. Na zdejší záchytce je pro opilé lidi připraveno jedenáct lůžek.

Když alkohol teče proudem…

Loňské silvestrovské oslavy ve východních Čechách nejednou přerostly ve výtržnost, vandalismus nebo požár. Na nádraží v Jablonném nad Orlicí shořel autobus, v Bohuslavicích na Náchodsku stoh sena a slámy a v obci Kočí na Chrudimsku vzplála garáž s motocyklem. Hasiči vyjížděli i k požárům chaty a zahradní chatky. Oslavy a alkohol nejednou postihly i mezilidské a rodinné vztahy. V Dašicích zaútočil opilý syn na své rodiče a zranil je tak, že skončili v nemocnici. V Hořicích opilý muž fyzicky napadl ženu a dvě děti a na Náchodsku dva muži zbili svou matku a její přítelkyni.