Byty bude magistrát losovat, říká náměstek primátora pro správu majetku Pavel Marek: „Ačkoliv byl počet zájemců o něco menší, než loni při předchozím přijímání žádostí, budeme muset i letos přistoupit k veřejnému losování.“ Vítěz si bude moci byt prohlédnout a pak se rozhodnout. Pokud byt chtít nebude, osloví radnice dalšího vylosovaného. Nájemní smlouvy se začnou uzavírat od prosince.

Ve městě se postupně uvolní zhruba šedesát bytů. Nejvíc se lidé zajímají o dvoupokojové byty s kuchyňským koutem. Uvolněné startovací byty jsou v lokalitách Svatojánská a Stromovka, na Gočárově třídě, v ulicích Urxova, Pod Zámečkem, Rybova a Divišova. Vítěze vybere veřejné losování v Adalbertinu 22. listopadu od 15 hodin.

Druhou kategorií bytů, které město nabízí, jsou ty určené pro rodiny s dětmi. Jsou na Gočárově třídě, v Divišově ulici, Jungmannově, Pod Zámečkem, Gagarinově, Střelecké a na Dukelské třídě. „I v tomto případě se uskuteční losování, a to 6. prosince v 15 hodin v na magistrátu,“ doplňuje mluvčí města Kateřina Šmídová.