Jejím jednatelem a zároveň původcem myšlenky o vstupu k „votrokům“ je jednatřicetiletý místostarosta Kratonoh a zároveň obránce zdejšího fotbalového klubu Sršni Kratonohy Jiří Štěpánek. Firma Koncedo, která se zaměřuje hlavně na poradenství v dotačních programech, má oproti ostatním uchazečům mínus v podobě neznalosti prostředí vrcholového fotbalu.

čtěte také: Komentář: Fanoušek má být král. Ale ne vládce

Na druhou stranu coby sponzor vytáhla fotbalový klub Sršni Kratonohy na výsluní krajské kopané. „Hradec je moje srdeční záležitost. Vždycky jsem mu fandil a cítím, že je v mých schopnostech mu pomoci,“ uvedl k motivaci Jiří Štěpánek jehož vizí je se s hradeckým klubem pohybovat v horní polovině prvoligové tabulky.

O tom, kdo se nakonec hradeckého fotbalu ujme, by mělo být jasno na konci příštího měsíce. „Původně byla prezentace všech tří uchazečů domluvena na úterní den, ale italští zájemci nemohli přijet. Proto se toto jednání přesouvá na 21. duben,“ informoval předseda představenstva klubu Jan Michálek. Konečné slovo, kdo nakonec bude novým vládcem fotbalového klubu, budou mít zastupitelé.