Podle předsedy představenstva klubu Jana Michálka však poloostrovní stát není jediným zájemcem o vstup do prvoligového klubu. „Jedná se i o další kluby. A to napříč Evropou," řekl Deníku Michálek.

Hradečtí fotbaloví funkcionáři nechtějí sázet pouze na „italskou" kartu.

„Je tu možná účast v akciové společnosti, což vyžaduje i podíl na fungování klubu. A Italové nejsou sami, kdo má zájem o náš klub. Těch zájemců je víc 
a to napříč Evropou," řekl Deníku Jan Michálek s tím, že teprve další jednání ukážou cestu, do které „náruče" se hradecký klub přivine.

S tím souvisí i vize klubu, který je v posledních letech jak na houpačce, kdy po postupu do první ligy téměř automaticky po roce přichází opět pád o patro níže. „Jak je obecně známo, tak kvalita fotbalu se odvíjí od finančních možností. Jestliže se podaří navýšit rozpočet klubu, tak by se dalo uvažovat o přivedení kvalitnějších hráčů a posílení kvádru," uvedl Jan Michálek a se smíchem dodal, že ho mrzí, že i když mají v Hradci svoji medicínu, tak se 
o zdejší fotbalisty nezajímá žádný investor z Číny.

Kdy a jaká evropská vlajka nad hradeckým stadionem zavlaje, však není doposud jisté. „Vedeme jednání, ale nemáme zatím deadline. Letos to však asi ještě nebude. Chceme vyjednat co nejlepší podmínky," řekl ředitel klubu Richard Jukl.