Uzávěrka přihlášek je 31. ledna, vítězové budou vyhlášeni začátkem dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Informovalo o tom sdružení Zlatý erb na svém webu.

A z východních Čech už máme i prvního nominovaného: město Poličku. Zaregistrovala se hned ve středu.

„Na publikování na našich webových stránkách se prostřednictvím intranetového portálu podílejí prakticky všichni pracovníci úřadu. Zvláštní pracovník je vyčleněn pouze pro korekce (tisková mluvčí) a pro technickou správu (informatik). Stránky se aktualizují prakticky denně. Provozní náklady jsou prakticky nulové – pouze spotřebované energie,“ představuje webovou prezentaci městského úřadu v Poličce Ondřej Votruba.

Do neděle se do soutěže přihlásily ještě obce Bačalky a Choteč z Královéhradeckého kraje.

Cílem klání je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích. Soutěž má opět krajská kola a navazující celostátní.

Soutěží se ve třech kategoriích, a to o nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronickou službu. Loni se do klání přihlásilo 432 webů měst a obcí, což bylo proti roku 2010 o 91 méně.

Loni cenu Zlatý erb 2011 za nejlepší internetové stránky měst získal Hradec Králové. V kategorii obcí zvítězily Okříšky na Třebíčsku. Nejlepší elektronickou službou bylo vyhlášeno mostecké televizní vysílání TV Most Expres, jako druhá se ovšem umístila online redakce Vysokomýtského zpravodaje.

V předcházejícím krajském kole vyhrály v Pardubickém kraji Holice a Horní Třešňovec a zmíněná online redakce mýtského zpravodaje. V Hradeckém kraji zvítězily webové stránky Hradce Králové a Blešna, jako nejlepší elektronická služba byla vyhodnocena on-line rezervace služeb Magistrátu Hradce Králové. Elektronické služby magistrátu vynesly Hradci Králové v roce 2004 dokonce celorepublikový primát.

(kim, red)