Třebechovická hotelová škola, která již začátkem prázdnin tendr vyhrála, a přesto s ní město dodnes neuzavřelo smlouvu, zvažuje jít i soudní cestou.
„Přemýšlíme s právníkem také nad touto variantou, ale nejsme ještě rozhodnuti,“ říká Petr Hájek, ředitel Hotelové střední odborné školy, Gymnázia a Středního odborného učiliště služeb v Třebechovicích pod Orebem. Rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech.

Škole se nelíbí jednání města, které již o prodeji budovy rozhodlo na zasedání zastupitelstva začátkem léta, ale nyní se k ničemu nemá. Tehdy se vítězem stala právě třebechovická „hotelovka“, která nabídla za objekt milion.

Smlouvu o prodeji měla z radnice obdržet do dvou měsíců. To se však nestalo. Objevil se nový zájemce, Česká zemědělská univerzita Praha, a vše bylo jinak.

O novém případném kupci rozhodovala v úterý rada města. „Bylo to velmi těsné hlasování. Nakonec radní odsouhlasili, že trvají na původním usnesení. Doporučili zastupitelům, aby byla budova prodána třebechovické škole s tím, že se termín pro vypracování smlouvy prodlouží do konce roku,“ vysvětlila náměstkyně primátora Pavla Finfrlová.

Poslední slovo však padne až na zastupitelstvu 24. listopadu. „Každý si musí zvážit, zda nabídka univerzity je dostatečným argumentem k tomu, aby se vše vrátilo na začátek,“ dodala Finfrlová.

Nabídka z pražské univerzity přitom není vůbec konkrétní a oficiálně ji radnice obdržela teprve před několika dny. „Dopis přišel na podatelnu 2. listopadu. Napsaný byl 27. října. Neobsahuje žádnou konkrétní cenu nebo další údaje,“ upřesnila náměstkyně.

Ve hře jsou nyní dvě možnosti. Buď zastupitelé potvrdí „letního“ výherce v podobě třebechovické hotelové školy, anebo celé řízení zruší a nabídnou budovu opět k prodeji. „My jsme už město několikrát ujistili, že máme o objekt pořád zájem. Teď nezbývá než čekat,“ uvedl ředitel Hájek.

Více informací o celé kauze prodeje budovy po obchodní akademii najdete zde.