Ta schválila na svém úterním zasedání znění kupní smlouvy pro střední hotelovou školu z Třebechovic pod Orebem, která budovu vyhrála v tendru již vloni v létě.

Město však tehdy začalo vyjednávat s dalším zájemcem a prodej budovy zůstal na mrtvém bodě. Přestože podle rozhodnutí zastupitelů měla mít třebechovická škola smlouvu na stole již v srpnu loňského roku, dodnes kvůli průtahům majitelem není.

Nyní má střední hotelová škola ke koupi velmi blízko. Záležet bude opět na zastupitelstvu města. „Rada doporučila zastupitelům schválit danou podobu smlouvy,“ uvedla vedoucí odboru správy majetku města Alena Kopicová.

Podle návrhu musí „hotelovka“ využívat budovu ke školním účelům a v případě prodeje má město předkupní právo, aby o objekt nepřišlo. „Je to klasická smlouva, kterou využíváme kupříkladu při prodeji školních budov Královéhradeckému kraji. Upravena byla s ohledem na to, že hotelová škola je právnická osoba,“ dodala Kopicová.

Střední odborná škola zaplatí za stavbu milion korun. Musí také počítat s tím, že na objektu jsou upevněny závěsy na troleje, které je potřeba zachovat, a také existuje nájemní smlouva s majiteli vedlejšího domu, podle níž mohou využívat zadní vchod.

„Smlouva je v podstatě vzájemnou dohodou. Doufám, že se již všechno podaří dovést do zdárného konce. Komplikace nás zbrzdily o rok,“ říká Petr Hájek, ředitel Hotelové střední odborné školy, Gymnázia a Středního odborného učiliště služeb v Třebechovicích pod Orebem.

V Hradci chce škola zřídit gymnázium, které není možné v Třebechovicích otevřít. Podle kapacity se poté rozhodne, zda se do nových prostor nepřesune i obor kadeřnice, případně část samotné „hotelovky“.

Více informací o sporném prodeji budovy po obchodní akademii najdete zde.