„Je to bláznivá komedie, ale zároveň detektivka, v níž nepůjde o nic menšího než o odhalení vraha, který kvůli ztracenému vzácnému obrazu řádí v ústavu pro choromyslné," říká k ději režisér souboru Pavel Novák.

Obnovený divadelní spolek funguje v Obědovicích už deset let, za dobu své existence dokázal nastudovat celkem pět her, z toho dvě vlastní. „Nedokázal jsem najít text, ve kterém by si všichni mohli zahrát. A tak jsem vymyslel pohádku O zaláskované Jarušce Láskové, která zafungovala tak dobře, že jsme ji hráli nejen v Obědovicích, ale i v širokém okolí," vzpomíná Novák na okolnosti vzniku první hry. Její úspěch ho motivoval k napsání Normálního blázince.

Obědovický soubor by nepřežil bez obětavé pomoci svých fanoušků. Zásadní je pomoc obecního úřadu, který divadelníkům poskytuje nezbytné zázemí. „Místní divadelní spolek významně obohacuje kulturní dění v Obědovicích a okolí a je dobrou reklamou pro celou obec. Jsme na něj za to patřičně hrdí a bez jeho existence si již nedokážeme nejen kulturní život v Obědovicích představit", říká starosta obce Zdeněk Pavlíček.

O pouťovém víkendu nebudou Obědovice žít pouze divadlem, v sobotu proběhne pouťová zábava, na níž bude hrát skupina Abend-Band. Pro malé návštěvníky budou celý víkend k dispozici nejrůznější atrakce.

Akce se koná za každého počasí, pořadatelé mají nachystané i velké stany.

Alena Sadílková