Ve srovnání s únorovými hodnotami za obědy Češi celorepublikově utratí o korunu a 20 haléřů navíc. Strávníci tak v březnu za obědové menu zaplatili 187,2 koruny. Po mírném poklesu v prvních dvou měsících letošního roku se tudíž ceny opět vrátily na prosincovou úroveň. Údaje vyplývají z Edenred Restaurant Indexu, který je sestavovaný na základě plateb více než 220 tisíc majitelů benefitních karet Edenred.

Ceny obědů od začátku roku stouply i v Hradci Králové, ve srovnání s prosincem 2023 jsou obědy dražší o 2,8 koruny, podobně na tom jsou i sousední Pardubice.

Kotěrovy kiosky na Pražském mostu ožívají jen zvolna.
Kotěrovy kiosky v Hradci Králové už mají nájemce, přesto jsou často zavřené

V březnu lidé v Hradci za obědy zaplatili 185,1 koruny. V březnu roku 2020 to přitom bylo 119,1 koruny, za čtyři roky tedy obědy v krajském městě zdražily o více než polovinu.

Za 21 obědů dají lidé v Hradci aktuálně 3 887 korun, což je 9 procent podílu z průměrné mzdy. Celorepublikový průměr je 3 931 korun za 21 obědů v restauraci, to činí asi 8,5 procenta průměrné měsíční mzdy. I z toho lze vyčíst nárůst cen. Ještě před rokem si mohli strávníci za stejnou cenu pořídit skoro jeden celý oběd navíc.

Ceny obědů v posledních měsících spíše stagnují. K mírným výkyvům dochází v některých regionech, celkově se však už od loňského července drží okolo 185 korun. I v pohostinství se tak jasně projevuje zpomalení růstu spotřebitelských cen. Díky postupnému poklesu výdajů za energie a ustálení nákladů na suroviny mají restauratéři po více než roce vytrvalého růstu konečně možnost udržet ceny jídel na uzdě,“ uvádí v tiskové zprávě Aneta Martišková, členka vedení společnosti Edenred.

Na železniční trať mezi Hradcem Králové a Pardubicemi u zahrádkářské kolonie Červený Dvůr někdo položil na koleje kamení.
Tohle mohlo skončit tragédií. Kdo dal kameny na koleje? Policie hledá pachatele

Nově jsou v Česku už dvě města, kde se průměrná cena poledního menu přehoupla přes hranici dvou set korun. K Praze, která ji překonala už v prosinci 2022, nyní přibylo i Brno. Jeho obyvatelé za oběd průměrně zaplatí 200,3 koruny.

Ceny obědů ve většině měst stoupají.Ceny obědů ve většině měst stoupají.Zdroj: Edenred

Podle průzkumu Barometr FOOD1 chodí během polední pauzy na oběd do restaurace 72 procent zaměstnanců, hned čtvrtina (26 procent) dokonce uvádí, že často. Pravidelné obědvání v restauraci se však podle Edenred Restaurant Indexu poměrně výrazně promítá do domácích rozpočtů.

Největší část svých měsíčních příjmů aktuálně za stravování zaplatí lidé v Liberci a v Českých Budějovicích, kde se náklady za 21 poledních návštěv restaurace nebo kantýny blíží desetině průměrné mzdy. Na opačné straně spektra se pak paradoxně nachází hlavní město. Ačkoliv jsou v Praze ceny obědů zdaleka nejvyšší, za pravidelné obědy v restauracích pražští zaměstnanci zaplatí jen 8 procent průměrné měsíční mzdy, tedy nejméně ze všech regionů.

Je duben a v Hradci Králové už rostou hřibovité houby.
FOTO: Kozák habrový v dubnu? Houbaři v Hradci Králové se nestačí divit

„Ceny obědů většinou poměrně dobře reflektují výši mezd v jednotlivých regionech. Není tomu tak ale úplně pokaždé. Vedle Prahy vybočují například Karlovy Vary. Ačkoliv se zde ceny drží výrazně pod republikovým průměrem, situace se mění, pokud je vztáhneme ke kupní síle. Na průměrnou mzdu navíc dosáhne jen asi třetina Čechů. Je tedy pravděpodobné, že obědy v práci do rodinných rozpočtů mnohdy zasahují výrazně více,“ říká Aneta Martišková. Jako alternativu proto podle ní zaměstnanci čím dál častěji volí vlastní oběd „z krabičky“.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Smažák je jistota. Stálici poledních meníček si dáte na Hradecku pod 140 korun

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth