Například z náchodského Brabáku mizí poslední zbytky sněhu raketovým tempem a vlek nejezdí už od úterý. Provozovatelé jsou zklamaní, protože ani předpověď počasí na další dny neslibuje změnu k lepšímu. Jezdit se přestalo také na Nebíčku v Polici nad Metují.

Sjezdovka v Machově v současné době také nenabízí lyžařům poježdění. „Prší a je teď těžké odhadnout, kdy bude sjezdovka provozuschopná,“ řáká provozovatel Tomáš Matyska.

Optimální podmínky pro lyžování už nejsou ani na Janovičkách u Broumova. Zdejší lyžařský areál v těchto dnech využívají žáci ZŠ Hradební k lyžařskému výcviku. Vlek by sice ještě dnes měl jezdit, ale jak to bude vypadat na sjezdovce o blížícím se víkendu je sázkou do loterie. „Bylo by potřeba, aby teploty klesly pod nulu,“ přáli by si lyžaři.

Nejlepší situace v regionu je tak ve Ski Areálu Kamenec v Teplicích nad Metují, kde se sníh sice díky umělému zasněžování, který vytvořilo dostatečný podklad drží, ale je mokrý. „Předpokládáme, že budeme fungovat i nadále, protože zasněžujeme,“ informoval nás správce vleku Radek Myška.

Právě na sjezdovce v Teplicích nad Metují pořádá lyžařský oddíl v sobotu veřejný závod v obřím slalomu. Začátek je v 9:00 a předpokládaný konec ve 12:30. Po dobu závodu bude uzavřena levá polovina sjezdového svahu. Provoz pro veřejnost bude probíhat normálně. Návštěvníci sjezdovky proto musí počítat s určitým omezením, které by v průběhu závodu mohlo nastat.