V areálu malšovického fotbalového stadionu a koupaliště Flošna se v rámci oslav konal takzvaný Den zemědělství, který je tradičně zaměřen na představení zemědělství a potravinářství především studentům a žákům základních či středních škol. Dvoudenní akce pokračuje i v sobotu. Součástí je rovněž bohatý doprovodný kulturní a zábavný program, stánkový prodej, průvod a mnoho dalšího.

Mažoretky oblehnou okolí stadionu

Hradec Králové - Národní přehlídka mažoretkových skupin po roce opět zavítá do krajského města. V sobotu krátce po obědě, tedy od 13 hodin, za účasti nejlepších republikových kolektivů odstartuje letošní ročník před malšovickým fotbalovým stadionem. Pochodující dívky doprovázené dechovými orchestry mohou lidé obdivovat do 16 hodin. Dívčí formace se objeví v 18 vystoupeních. Oblíbená akce proběhne v rámci takzvaných Královéhradeckých krajských dožínek.

Dožínkové hosty sztřežily i bystré oči dravců
Tradiční oslava sklizně - Královéhradecké krajské dožínky - se koná v okolí hradeckého koupaliště Flošna a Všesportovního stadionu. Dvoudenní akce, která končí dnes večer, přilákala více než 150 prodejců a vystavovatelů. Tradičně ji navštíví desetitisíce návštěvníků. Možnosti představit se veřejnosti využili i chovatelé dravých ptáků.